25
Cz
Królewna znad Łyny poszukiwana!!!
25.06.2013 14:21

Uwaga dziewczyny! Gazeta Olsztyńska ogłasza plebiscyt na Królewnę Łyny. Laureatkę czeka prawdziwie królewski przywilej — otwarcie parady z okazji 660-lecia Olsztyna.

 

Królewna Łyna istniała naprawdę. Przynajmniej w legendzie. Zgodnie z ludową przypowieścią, była najmłodszą córką króla Tysiąca Jezior. Pewnego dnia król został złapany w sieci przez warmińskich rybaków.

Jedynym dla niego ratunkiem było oddanie córki za żonę ubogiemu rybakowi Jaśkowi. Para zakochała się w sobie od pierwszego wejrzenia. Jednak Łyna, zgodnie z surowym prawem Krainy Wód, nie mogła już więcej wrócić do swojej ojczyzny. Jakiś czas później męża Łyny przygniotło drzewo w lesie i potrzebował ratunku.

Królewna, aby uratować ukochanego, zanurkowała w jeziorze, gdzie rósł życiodajny krzew. Za złamanie zakazu spotkała ją surowa kara — została zamieniona w rzekę biegnącą przez Warmię. Jasiek z rozpaczy po stracie ukochanej zmienił się w rosnącą nad brzegiem Łyny wierzbę...

Teraz ty możesz zostać królewną Łyną. Wystarczy mieć od 18 do 28 lat i przesłać nam swoje zgłoszenie na adres: plebiscyty@gazetaolsztynska.pl.
— I na pewno warto to zrobić — nie ma wątpliwości Katarzyna Sobocińska, tegoroczna absolwentka liceum. — Jestem dość wstydliwa i nieśmiała. Ale innym dziewczynom zdecydowanie polecam. Można w ten sposób dać się zauważyć i pokazać. Tym bardziej jeśli się marzy o karierze modelki — uważa Kasia.

Jakie cechy według licealistki powinna mieć prawdziwa królewna Łyna?
— Jeśli chodzi o charakter, musi być odważna i dumna, jak przystało na koronowaną głowę. Nie może pokornie chować głowy, ale odznaczać się pewnością siebie i siłą charakteru — wylicza Kasia. — I musi być naturalna. Królewna Łyna nie może wyglądać jak lalka, ale prawdziwa kobieta z krwi i kości. A jeśli chodzi o strój, to najlepsza byłaby klasyka. Do tego musi jakoś nawiązywać do przyrody, na przykład kolorem sukienki.

Królewnę Łyny, która otworzy historyczną paradę z okazji 660-lecia Olsztyna, wybiorą nasi czytelnicy w głosowaniu sms-owym. Głosowanie potrwa od 21 czerwca do 15 lipca.

Zgłoś się!
— wyślij do 1 lipca jedno swoje zdjęcia na adres: plebiscyty@gazetaolsztynska.pl
— w zgłoszeniu wpisz imię i nazwisko, numer telefonu, adres zamieszkania oraz datę urodzenia
- dodaj też formułkę: „Mam ukończone 18 lat i wyrażam zgodę na publikację wizerunku i danych osobowych oraz akceptuję postanowienia regulaminu”.
 
 
 

ARTYKUŁ POCHODZI Z www.gazetaolsztynska.wm.pl

Dzień Rodziny

Darmowa strona domowa na Beepworld
 
Za treść tej strony odpowiedzialny jest wyłącznie jej
autor. Osiągalny jest za pomocą tego Formularza!