11
Si
Odwiedzili Źródła Łyny
11.08.2013 17:57

Co można robić w niedzielę? Leniuchować po tygodniu pracy, isć do kościoła, siedzieć przy komputerze. Można także odwiedzić Rezerwat Źródeł Rzeki Łyny. Tę możliwość wybrało dzisiaj wiele osób. Posłuchajcie co im się podobało, czego brakuje.Czekamy na zdjęcia od nich samych(gdy tylko otrzymam od razu wstawię na stronę). Numer relacji odpowiada numerowi oznaczonych zdjęć.

1.Turyści z Mławy

O rezerwacie dowiedzieliśmy się dzisiaj podczas wizyty na zamku krzyżackim w Nidzicy. Była tam gablota, która zachęciła nas do odwiedzenia tego zakątka. Zaczynamy dopiero wędrówkę, ale urzekło nas to, że szlak ciągnie się przy samej rzeczce. Czuję się tutaj jak w górach, taki klimat.

2.Turyści z Gdańska i Nidzicy

Odczuwa się tutaj bliskość natury, jest tutaj taka cisza, że się wypoczywa. W samym rezerwacie brakuje oznaczenia szlaków, jak dojść do ciekawych miejsc. Jest też mała ilość ławek, np. przy samym wodospadzie.

3. Turyści z Chaberkowa/k. Olsztyna

Lubimy chodzić, dlatego tu jesteśmy. Przyszliśmy tutaj ze znajomymi mieszkańćami Łyny. Brakuje nam tutaj toalet. Jesteśmy tu 2 raz.

4. Turyści z Rozdroża/ k. Nidzicy

Urzekła nas ta cisza, przyroda, zapach. Zdecydowanie brakuje tu koszy na śmieci i oznaczeń informacyjno- kierunkowych.

Do poniższych relacji brak zdjęcia, ponieważ rozmówcy nie wyrazili zgody na publikację.

5. Turyści z Warszawy

Teren jest piękny, zwłaszcza jezioro przy młynie jest cudne. Brakuje mapek z oznaczeniem szlaków, zwłaszcza od strony miejscowości. Szliśmy poomacku tutaj, ponieważ przy samej miejscowości ścieżka jest zarośnięta i nie wiedzieliśmy czy tędy mamy iść.

6.Turyści ze Świdnicy

O miejscu dowiedzieliśmy się od znajomych, którzy tutaj byli miesiąc temu i polecili nam to miejsce. Jest tutaj cisza, urok miejsca i ten górski charakter Źródel i to na nizinie. Brakuje oznaczenia szlaków.

7. Turyści z Wrocławia

Jesteśmy na urlopie nad Omulewem, od gospodarza od którego wynajmujemy pokój dowiedzieliśmy się, że coś takiego jest w pobliżu. Postanowiliśmy trochę pochodzić, no i zgubiliśmy trochę kilogramów napewno. Co do braków to dużo, nie ma miejsc w których możnaby rozpalić grilla, ale i oznakowanie szlaków pozostawia wiele do życzenia.

8. Turyści z Nidzicy

Idealne miejsce. Nic więcej nie potrzeba.

9. Turyści z Elbląga

Dowiedzieliśmy się o tym zakątku z waszej strony, znalazłem link do niej na Gazecie Olsztyńskiej i tak oto jesteśmy tu już poraz kolejny w tym roku. Brakuje nam tutaj tablic informacyjno-kierunkowskazowych.

10. Turyści z Olsztyna

10 lat temu nie było tak wielu ludzi, ale dobrze, że ten zakątek jest coraz bardziej znany. Na parkingu brakuje WC, taki parking widać, że nowy, a nie ma tak podstawowej rzeczy i miejsca do grilla tam brakuje, ale mieliśmy swojego. Piękny zakątek tylko tu przyjeżdzać na weekendy. 10 lat temu nocowaliśmy w lesie pod namiotami, dziś by nam na to nie pozwolono.

Rozpoczęła się inwestycja
Sołtys informuje

Załóż darmową stronę z Beepworld.pl
 
Za treść tej strony odpowiedzialny jest wyłącznie jej
autor. Osiągalny jest za pomocą tego Formularza!