12
Ma
Otwarcie wystawy już w środę
12.05.2014 13:33

W środę o 17:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Nidzicy po raz pierwszy będzie można zobaczyć wystawę poplenerową „Źródła rzeki Łyny”.  Organizatorami wystawy jest Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne „Blur” oraz Łyńskie Centrum Rozwoju „AŁNA”.

12 kwietnia do Łyny przyjechało blisko pięćdziesiąt osób,  miłośników przyrody, fotografów. Jednak tego dnia nie dopisało światło – przypomina Piotr Wyrzykowski z Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur”. Dlatego zdecydowaliśmy się  na tzw. „dogrywkę”. Każdy uczestnik miał czas, żeby wysłać najlepsze fotografie do 5 maja – dodaje Piotr Wyrzykowski.

I chyba to nie był najlepszy pomysł, bo przy wyborze mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia – wcina się z uśmiechem na twarzy Dariusz Grzebała, prezes Łyńskiego Centrum Rozwoju „AŁNA”.  – Do wyboru mieliśmy ponad 150 fotografii, a miejsc na wystawie było mało. Założyliśmy sobie, że wybieramy najlepszych 20 zdjęć, jednak po długich obradach i sporach zwiększyliśmy wystawę o 4 fotografie. Wybór nie był prosty  – informuje Dariusz Grzebała.

Jednak jak dodają organizatorzy najważniejsze jest, żeby jak najwięcej osób zobaczyło wystawę. – Chcemy  pokazać  piękno źródeł Łyny, a także to, że jest to fajne miejsce do spędzania czasu. Pragniemy, aby wystawa  zachęciła do przyjazdu na źródła największej rzeki na Warmii i Mazurach – podkreśla Dariusz Grzebała. Przy wyborze zdjęć skupialiśmy się na tym, żeby wystawa pokazywała źródła Łyny w pełnej skali – cały Rezerwat, las i rozlewiska, ale i faunę i florę tam występującą – kwiaty, mchy, zwierzęta i owady – zaznacza Piotr Wyrzykowski z „Blura”.

Znany jest już wstępny plan miejsc, w których będzie można zobaczyć wystawę poplenerową „Źródła rzeki Łyny”.

- od 14 do 23 maja - Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy,

- od 25 maja do  5 czerwca - Galeria Pod Antenką w siedzibie Radia Olsztyn,

- od 6 czerwca do 20 czerwca - Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie,

- od 20 czerwca do 11 lipca - siedziba Starostwa Powiatowego w Olsztynie,

- lipiec (termin do ustalenia) Parafia Miłosierdzia Bożego w Nidzicy,

- od  19 lipca 19 sierpnia- Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim,

- październik - Biblioteka Uniwersytecka UWM.

Jak zapewniają organizatorzy trwają rozmowy z kolejnymi miejscami, gdzie będzie można obejrzeć wystawę. Korzystając z okazji organizatorzy pragną podziękować sponsorom pleneru i wystawy: Patrykowi Kozłowskiemu, radnemu sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Tomaszowi  Reihs.

 

Bartosz Wolszczak

http://lyna.beepworld.pl/

Wystawa już otwarta

Darmowa strona domowa na Beepworld
 
Za treść tej strony odpowiedzialny jest wyłącznie jej
autor. Osiągalny jest za pomocą tego Formularza!