20
Pa
Policja apeluje
20.10.2013 14:39

Zachowajmy ostrożność przy wpuszczaniu do domu osób, których nie znamy, podających się za pracowników różnych zakładów pracy i instytucji, bądź chcących nam coś sprzedać po okazjonalnej cenie. Wpuszczone do domu osoby najczęściej proszą o szklankę  wody, możliwość skorzystania z toalety lub zrobienie kanapki. Wtedy mają czas na to, aby zabrać portfel z torebki wiszącej w przedpokoju, telefon komórkowy, pieniądze lub inne wartościowe rzeczy. Nie wpuszczaj do mieszkania lub domu osób których nie znasz. Nawet dzieci. Z nieznajomymi rozmawiaj przez drzwi zamknięte lub przy zasuniętym łańcuchu w drzwiach. Od osób podających się za pracowników różnego rodzaju instytucji żądaj legitymacji, a następnie sprawdź ich dane i cel wizyty w podanym przez nich miejscu pracy. Jeśli ktoś, podając się za wnuczka lub czy innego członka rodziny, telefonicznie poprosi cię o pożyczenie pieniędzy, nigdy nie zgadzaj się na ich przekazanie za pośrednictwem nieznanej ci osoby lub przekazem pocztowym.

Jeżeli widzisz w pobliżu meijsca zamieszkania nieznane i podejrzanie zachowujące się osoby powiadom Policję tel. 997 lub 112.

                                                                                                        Komendant Powiatowy Policji w Nidzicy

W naszej okolicy grasują złodzieje, działający w podobny sposób jak napisano wyżej. Są to przynajmniej dwie kobiety. Zaatakowali przede wszystkim osoby starsze, podając się za handlujących kocami, pracowników MOPS-u, pracowników zakładu energetycznego i pracowników Caritas.

www.moja-nidzica.pl

Załóż darmową stronę z Beepworld.pl
 
Za treść tej strony odpowiedzialny jest wyłącznie jej
autor. Osiągalny jest za pomocą tego Formularza!