14
Kw
Źródła już sfotografowane – teraz czas na przygotowanie wystawy
14.04.2014 14:07

Blisko pięćdziesiąt osób, miłośników przyrody, fotografów i przyjaciół Łyńskiego Centrum Rozwoju „AŁNA” i Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR wzięło udział w plenerze fotograficznym u źródeł rzeki Łyny.

- Pogoda nas nie rozpieściła, mieliśmy dosyć słabe światło, ale postaramy się wybrać jak najlepsze zdjęcia.  Teraz czekamy na materiał z pleneru i wybierzemy najlepsze fotografie – informuje Piotr Wyrzykowski z BLUR’a, jeden z organizatorów akcji.

Jak dodaje Dariusz Grzebała, prezes łyńskiego stowarzyszenia, wydrukowanych zostanie około 15-20 fotografii. – Gdy zobaczyliśmy ilość uczestników, którzy przyjechali do Łyny, nie mogliśmy uwierzyć. Łyna jeszcze nigdy nie widziała tylu ludzi z aparatami na raz – dodaje z uśmiechem Dariusz Grzebała.

Cieszymy się także, że od razu znalazł się sponsor, który sfinansuje druk zdjęć. Bez najmniejszego wahania zgodził się Patryk Kozłowski, mieszkaniec Nidzicy i radny Sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego- dodają organizatorzy pleneru.

Oprócz fotografowania uczestnicy pleneru zostali oprowadzeni po Rezerwacie Przyrody Źródeł Rzeki Łyny przez  Leszka Brzezickiego -leśniczego Leśnictwa Orłowo, który  przedstawił unikalność i bogactwo rezerwatu.

Uczestnicy pragną podziękować za przygotowanie poczęstunku Zakładowi Masarskiemu „Tomuś” Tomasz Reihs z Królikowa.

Na początku maja gotowa wystawa trafi do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Nidzicy, która mieści się w murach zamku. 6 czerwca wystawa zostanie przeniesiona do Wojewódzkiej Biblioteki Wojewódzkiej w Olsztynie, a następnie do Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

 

                                                                                                                                              Bartosz Wolszczak

autor zdjęcia SEBASTIAN SKOPEK
Triduum Paschalne

Darmowa strona domowa na Beepworld
 
Za treść tej strony odpowiedzialny jest wyłącznie jej
autor. Osiągalny jest za pomocą tego Formularza!