14
Ma
Wizytacja kanoniczna parafii
14.05.2015 20:18

W środę 13 maja odbyła się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził ks. Abp Edmund Piszcz. Wizytacja rozpoczęła się o godz. 15:30 w kościele w Jabłonce, w drzwiach powitali Wizytatora Sołtys Jabłonki Piotr Ziemski oraz Bogumiła Król. Następnie w imieniu mieszkańców biskupa powitały dzieci. Ksiądz proboszcz Krzysztof Kuleszo przedstawił wiernym i ks. Arcybiskupowi sprawozdanie z okresu międzywizytacyjnego, a Wizytator wygłosił krótkie słowo do zebranych. Po czym odbyło się nabożeństwo majowe. 

Następne uroczystości odbyły się w kościele w Żelaźnie, gdzie Wizytatora powitali Sołtys Bolejn Daria Karla i Sołtys Żelazna i równocześnie Radny miejski Waldemar Pszczółkowski. Następnie wszystko przebiegało podobnie jak w Jabłonce. W Żelaźnie Mszę św. odprawił ks. Tomasz Kociński, proboszcz z Bażyn k/Ornety. Podczas mszy ks. Arcybiskup udzielił sakramentu bierzmowania zgromadzonej młodzieży.

W kościele parafialnym w Łynie powitanie przypadło Sołtysowi Frąknowa Pani Alinie Zgorzelskiej i Kazimierzowi Zgorzelskiemu- Prezesowi OSP Frąknowo. Po powitaniu i obszernym sprawozdaniu ks. Abp Edmund Piszcz odprawił Mszę św., podczas której udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. Po zakończonej mszy św. ks. Arcybiskup poświęcił witraże św. Anny i św. Huberta. Po zakończeniu uroczystości w kościele duchowni wraz z Wizytatorem w obecności Dyrektor MOPS-u Danuty Kamińskiej udali się do Świetlicy wiejskiej, którą Jego Ekscelencja poświęcił. Na tym zakończyła się wizytacja naszej parafii. Następna wizytacja w 2020 roku.

Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.  


Darmowa strona domowa na Beepworld
 
Za treść tej strony odpowiedzialny jest wyłącznie jej
autor. Osiągalny jest za pomocą tego Formularza!