21
Kw
Bezpieczeństwo najważniejsze?- niekoniecznie!!!
21.04.2014 21:45

Na rowerzystów korzystających ze ścieżki rowerowej wiodącej z Niborka do Źródeł Łyny czeka niespodzianka... Niebezpieczna niespodzianka. Na wysokości tzw. "stadionu" ścieżka zaczęła się zapadać. Stanowi to duże zagrożenie nie tylko dla rowerzystów, ale i dla pieszych i samochodów, ponieważ również zapadła się ziemia przy samym asfalcie. Niestety już rok temu w tym miejscu były ubytki, ale z informacją wstrzymaliśmy się do tej pory chcąc się upewnić, czy i jak  monitorowany jest stan ścieżki. Rok temu pisaliśmy o uszkodzonej kostce polbrukowej i została ona naprawiona. Wtedy Zarząd Dróg w Nidzicy podał, że monitoruje stan ścieżki na bieżąco, jednak widzimy na tym przykładzie, że najwyraźniej tak nie jest. Po raz kolejny widzimy, że oszczędza się środki na bezpieczeństwie mieszkańców i turystów.

Pierwsze to nasze bezpieczeństwo w centrum wsi, gdzie brakujący odcinek chodnika zagraża bezpieczeństwu mieszkańców, uczniów ze Szkoły, turystów. A na tym odcinku brakującego chodnika jest szkoła, świetlica, boisko, sklep, ośrodek zdrowia. Nie znamy jeszcze szczegółów dotyczących chodnika, ale po uzyskaniu informacji przytoczymy ją na naszym portalu. Samochody ciężarowe jadąc przez naszą miejscowość nie zwalniają. Byliśmy świadkiem jak kobieta z małymi dziećmi musiała uciekać z przejścia dla pieszych, aby ocalić zdrowie i życie najbliższych, bo kierowca "TIRA-a" nawet nie zwolnił. Kontrole prędkości? Może kiedyś były. Ale w weekend, wtedy gdy ciężarówki nie jeżdzą. Oczywiście reakcja będzie jak dojdzie do nieszczęścia.

Czekamy na waszą reakcję na Facebooku. Udostępniamy tę informację, aby władze widziały jak ważne jest nasze bezpieczeństwo.


Datenschutzerklärung
Darmowa strona domowa na Beepworld
 
Za treść tej strony odpowiedzialny jest wyłącznie jej
autor. Osiągalny jest za pomocą tego Formularza!