11
Kw
Nasza strona startuje w konkursie Sołectw@ w sieci
11.04.2013 16:36

231 witryn zgłoszono w konkursie na najlepszą wiejską stronę internetową organizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. - To bardzo dobry wynik jak na pierwszą edycję konkursu - komentuje Ireneusz Niewiarowski, prezes KSS, pomysłodawca konkursu.

Zgłoszenia były przyjmowane do 31 marca 2013 r. Wszystkie strony będą zaprezentowane niebawem na stronie internetowej konkursu www.konkurs.kss.org.pl. Najwięcej stron nadesłało województwo małopolskie – 31. Wielkopolskie – 30. Dolnośląskie – 23. Kujawsko-pomorskie – 11. Lubelskie – 7. Lubuskie – 8. Łódzkie – 9. Małopolskie – 31. Mazowieckie – 14. Opolskie – 21. Podkarpackie – 8. Podlaskie – 4. Pomorskie – 22. Śląskie – 16. Świętokrzyskie – 7. Warmińsko-mazurskie – 8. Zachodnio-pomorskie – 12.

Konkurs jest podzielony na 2 etapy. Pierwszy – wojewódzki organizowany przy współpracy Urzędów Marszałkowskich ma za zadanie wyłonić najlepszą stronę z regionu, która następnie przejdzie do etapu drugiego czyli finału. Strony finalistów jury będzie oceniać pod kątem ich funkcjonalności, popularności oraz interaktywności z mieszkańcami wsi. Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród laureatom nastąpi w czerwcu 2013 roku, w Senacie. Dla laureatów przygotowano atrakcyjne nagrody, w tym komputery, laptopy, tablety wszystkie z opłaconym rocznym abonamentem na Internet, a dla zwycięzców eliminacji wojewódzkich aparaty cyfrowe.

- Z naszym informacji wynika, że do konkursu zgłosiła się co czwarta istniejąca strona. Świadczy to o dużej aktywności środowisk wiejskich. Dzięki konkursowi z jednej strony chcemy przygotować ogólnopolską bazę wiejskich stron internetowych. A z drugiej raport przedstawiający aktywność społeczności wiejskich w Internecie oraz model idealnej wiejskiej strony internetowej – mówi prezes.

Patronat nad konkursem objął Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, a także Związek Województw Rzeczypospolitej Polskiej. Partnerem jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, natomiast patronem medialnym Gazeta Sołecka i TVP Info.

Celem konkursu jest przeciwstawienie się wykluczeniu cyfrowemu, które grozi szczególnie na obszarach wiejskich. Obok zintensyfikowanych działań zmierzających do rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej gwarantującej dostęp do szerokopasmowego Internetu, który stał się standardem w znacznej części krajów Unii Europejskiej potrzebne są inicjatywy edukujące społeczności wiejskiej w zakresie korzystania z komputera i Internetu. Takim właśnie działaniem jest konkurs „SOŁECTW@ w sieci”, który poprzez promocję dobrych praktyk będzie zachęcał liderów społeczności wiejskich do aktywizacji w cyberprzestrzeni.

                                                                              ŹRÓDŁO:http://www.niewiarowski.pl/kss/wrze2013-20.html

Nowy cennik za śmieci
Jak segregować odpady

Datenschutzerklärung
Załóż darmową stronę z Beepworld.pl
 
Za treść tej strony odpowiedzialny jest wyłącznie jej
autor. Osiągalny jest za pomocą tego Formularza!