06
Si
Niewybuchy nadal w naszych lasach
06.08.2014 22:22

Na niebezpieczne znalezisko natknął się leśniczy w miejscowości Łyna. Mężczyzna w lesie znalazł 2 niewybuchy. W czasie oczyszczania terenu wojskowi saperzy znaleźli dodatkowych 21 pocisków.

W poniedziałek dyżurny nidzickiej policji został poinformowany o znalezieniu na skraju lasu niedaleko Łyny dwóch pocisków artyleryjskich. Ich średnica wynosiła od 76 do 155 mm. 
Na miejsce zostali wysłani policyjni pirotechnicy, którzy zabezpieczyli teren. We wtorek przyjechali saperzy z Jednostki Wojskowej w Olsztynie i dokładnie przeszukali teren. Ujawnili oni kolejnych 21 pocisków artyleryjskich w tym 5 przeciwpancernych z zapalnikami.
Całe znalezisko pochodziło z okresu II wojny światowej. Ze względów bezpieczeństwa wczoraj zabrano część pocisków, druga tura została w dniu dzisiejszym i przetransportowana do Olsztyna, gdzie w odpowiednich warunkach zostaną zneutralizowane. 


Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnych środków ostrożności podczas znalezienia niewybuchów. W żadnym wypadku nie można ich przenosić i dotykać. Jak najszybciej powinno powiadomić się najbliższą jednostkę policji o znalezisku. 
kpp

Biuletyn Stowarzyszenia nr 1
Zapraszamy na zebranie

Datenschutzerklärung
Załóż darmową stronę z Beepworld.pl
 
Za treść tej strony odpowiedzialny jest wyłącznie jej
autor. Osiągalny jest za pomocą tego Formularza!