12
Cz
Przenieś się w przyszłość
12.06.2013 14:28

Marzyłeś kiedyś o tym, by móc przenieść się do przyszłości i pozdrowić, na przykład, swoje wnuki? Teraz masz okazję, by to zrobić.

Przygotuj swoje zdjęcie, opisz je na odwrocie i przynieś do ratusza lub NOK-u. Twoja „pocztówka” trafi do Kapsuły Czasu, która 7 lipca zostanie zakopana na nidzickim rynku na następne 70 lat. Jej odkopanie planowane jest w 2081 roku.

Z inicjatywy Pawła Bukowskiego, dyrektora NOK-u oraz burmistrza Dariusza Szypulskiego, w trakcie obchodów Dni Nidzicy, przed nidzickim ratuszem zostanie zakopana Kapsuła Czasu, w której znajdą się różnego rodzaju pamiątki i nagrania związane z Nidzicą i jej mieszkańcami. Kapsuła spocznie w ziemi na kolejne 70 lat. Jej ponowne otwarcie zaplanowane jest na rok 2081,

w 700 rocznicę nadania praw miejskich Nidzicy.

W kapsule oprócz publikacji związanych z Nidzicą, herbu oraz hejnału naszego miasta planowane jest umieszczenie zdjęć mieszkańców Nidzicy, a także nagrań wideo z życzeniami do przyszłych pokoleń.

Dlatego też każdy, kto chciałby pozdrowić swoich bliskich z przyszłości może to zrobić. Wystarczy wybrać zdjęcie- swoje, lub całej rodziny, opisać je na odwrocie, tak jak opisuje się pocztówkę i przynieść do ratusza ( II piętro, pokój 40) lub Nidzickiego Ośrodka Kultury. Takie „pocztówki do przyszłości” trafią do kapsuły. Podobnie jak nagrane kamerą życzenia.

W akcję włączyła się lokalna telewizja internetowa, Moja Nidzica. Jej reporterzy będą nagrywali życzenia, krążąc po ulicach naszego miasta.

Planowane jest również wspólne złożenie życzeń przez mieszkańców naszego miasta. Akcja przewidziana jest podczas Turnieju ks. Ryszarda Gamańskiego, który będzie rozegrany w najbliższy piątek 14 czerwca, na stadionie miejskim w Nidzicy.

Wysłanie „pocztówki”, lub nagranie życzeń wideo, to niepowtarzalna okazja by stać się częścią historii Nidzicy. Za dokładnie 68 lat, życzenia te ujrzą światło dzienne i być może trafią do rodzin tych, którzy zdecydowali się je przesłać.

 

 

Zaproszenie na zebranie
INTENCJE 10-16 CZERWCA 2013

Datenschutzerklärung
Załóż darmową stronę z Beepworld.pl
 
Za treść tej strony odpowiedzialny jest wyłącznie jej
autor. Osiągalny jest za pomocą tego Formularza!